در سالهای اخیربا توسعه و رشد فناوری اطلاعات و ارتباطات ICT باعث تغییر بسیاری از جنبه ها و حوزه های زندگی گردیده است . امروزه فصای مجازی ، اینترنت و شبکه های اجتماعی به ابزار قدرتمندی جهت بازاریابی و تبلیغات تبدیل شده که موجب رونق کسب و کار می باشد.


بطور کلی تبلیغات به هر مجموعه ای کمک می کند به اهداف بازاریابی خود دست پیدا کند که استراتژی های بازاریابی مشخص می کند:

  1.  چه کسی باید هدف و مخاطب آگهی باشد؟
  2.  کجا باید آگهی نشان داده شود؟
  3.  چه نوع آگهی مجموعه را به هدف می رساند ؟

احتمالا امروزه با اصطلاح《 تبلیغات اینترنتی》 برخورد کرده اید و موارد متفاوتی از قبیل بازاریابی موتورهای جستجو ، کانالهای بازاریابی ( از طریق نرم افزارهایی مانند Telegram )، بازاریابی براساس کلیک ، بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی )نظیر facebook و instagram ) و … را شامل می شود . واضح است که تبلیغات آنلاین از جذابیت بسیار زیادی برخوردار بوده و تاثیر زیادی در میزان فروش و نفوذ برند بخصوص در کسب و کارهای کوچک ، بدلیل کاهش هزینه تبلیغات و … می گذارند. در اینجا توضیح مختصری از سایتها و شبکه های اجتماعی فعال در این ارایه می کنیم. :

فیسبوک جزء سایتهای شبکه های اجتماعی قرار داشته که اقلام اطلاعاتی و محتوایی (لینکهای وب ، آلبوم های عکس و ویدئو و یاداشت ها )به اشتراک گذاشته می شود و هزینه تبلیغات آن تا حدودی معقول بوده و اجازه می دهد که شرکتها و موسسات در هر اندازه و با هر بودجه ای از این امکان استفاده کنند .
Youtube یوتیوب بعنوان قویترین و متداولترین تشکل تصویری

درجهان بدلیل اینکه اکثر افراد مشاهده ویدئو را به خواندن ترجیح می دهند زیرا بمراتب راحتتر و تاثیرگذارتر از تبلیغات می محتویات متنی است که تبدیل آن به رسانه ی تصویری ویروسی بعنوان یکی از مهمترین ابزارهای بازاریابی و

کسب و کار و تجارت الکترونیکی کاربرد دارد که بعنوان یک سایت مناسب برای فعالیت در حوزه ی مشاغل و حرفه های مختلف عمل می کند . بطور کلی باید به این واقعیت توجه نمود که تبلیغات و بازاریابی اینترنتی به یک قدرت غیرقابل انکار تبدیل شده است که هرروزه به اهمیت آن افزوده خواهد شد .

Linkedinدر واقع یک سایت مناسب در زمینه تبلیغات b۲b می باشد
کسب و کار و تجارت الکترونیکی کاربرد دارد که بعنوان یک سایت مناسب برای فعالیت در حوزه ی مشاغل و حرفه های مختلف عمل می کند . بطور کلی باید به این واقعیت توجه نمود که تبلیغات و بازاریابی اینترنتی به یک قدرت غیرقابل انکار تبدیل شده است که هرروزه به اهمیت آن افزوده خواهد شد